Sporty Zimowe


 

 
 Witamy na stronie poświęconej sportom zimowym! Znajdziecie tu opisy wszystkich najpopularniejszych dyscyplin uprawianych o tej porze roku. Mimo, że sporty zimowe uprawiane przy mrozie, wietrze i opadach śniegu narciarstwo, snowboard czy hokej przyciągają rzesze zwolenników. Sport zimowe, to z pewnością jeden z najlepszych sposobów na relaks i zachowanie sprawności fizycznej. Panie szczególnie ucieszą się na wioadomość, że niskie mróz znakomicie wpływa na skórę.
Nazwą „sportów zimowych” obejmujemy bardzo wiele, czasami mało znanych dyscyplina, takich jak np. panczenizm, czyli łyżwiarstwo szybkotorowe. Na naszych stronach nie będziemy jednak zajmować się sportami stricto wyczynowymi. Znajdziecie u nas opisy i porady dotyczące dziedzin, które spokojnie może uprawiać prawie każdy.

Sporty zimowe w Polscew drodze na stok   Polska nie jest krajem, w którym przeciętny obywatel ma szansę uprawiać każdy sport, na jaki tylko ma ochotę.I nie mam tu na myśli bariery finansowej- cent sprzętu zeszły do takiego poziomu, że przeciętnie zarabiający Polak może sobie na niego pozwolić. Chodzi tu głównie o brak odpowiednich obiektów. Lodowisk w naszym kraju jest jak na lekarstwo. Te które są nie nadaję się np. do uprawiania hokeja. Najpopularniejszymi sportami zimowymi w naszym kraju są niekwestionowanie narciarstwo i snowboarding. Dzięki sukcesom Adama Małysza, coraz więcej osób zaczyna uprawiac również skoki narciarskie. Może nietórych to zaskoczy, ale jednym z bardziej popularnych sportów zimowych jest… saneczkarstwo. Nie mówimy tu jednak o saneczkarstwie sportowym, ale o zwykłym, rekreacyjnym zjeździe z górki.

Jedna odpowiedź do “Sporty Zimowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.