Turystyka

Czym jest i jakie właściwości ma sauna Infrared?

Sauna na podczerwień przynosi wiele korzyści osobom borykającym się z licznymi chorobami i problemami zdrowotnymi. Okazuje się też świetnym wsparciem dla zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy warto skorzystać z sauny Infrared i jakie ma ona właściwości?

Czym jest sauna infrared?

Sauna Infrared to nic innego jak sauna na podczerwień. Stanowi ona alternatywę dla klasycznej sauny fińskiej. Powoli zyskuje coraz więcej swoich zwolenników, którzy doceniają jej wyjątkowe właściwości. W tymże urządzeniu za wytwarzanie energii cieplnej odpowiada promieniowanie podczerwone.

Warto dodać, że w tego typu saunie podgrzaniu ulega ciało, a nie powietrze obecne w pomieszczeniu. Temperatura w niej jest dość wysoka, z tego względu nie jest to rozwiązanie dla każdego. Wizyta w saunie Infrared niesie ze sobą liczne korzyści, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i samopoczucia człowieka. Wewnątrz niej panuje temperatura wynosząca między 30 a 60 stopni Celsjusza. Z sauny Infrared można korzystać w domu.

Właściwości sauny Infrared

Kabiny na podczerwień mają o wiele korzystniejszy wpływ na zdrowie człowieka. Regularne sesje są w stanie pomóc na wiele często występujących dolegliwości. Wizyty w saunie Infrared doprowadzają do szybszej przemiany materii. W wyniku pocenia się dochodzi do zmniejszenia poziomu cholesterolu. To natomiast doprowadza do sprawniejszej redukcji tkanki tłuszczowej. Sauna Infrared jest też sposobem na pozbycie się toksyn z ciała.

Organizm poprzez pocenie się usuwa z siebie wszelkie szkodliwe metale ciężkie. To jednak nie wszystkie zalety uczęszczania do sauny na podczerwień. Ma ona także ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Według specjalistów regularne sesje w saunie pomogą pozbyć się problemu z trądzikiem czy cellulitem. Oprócz tego skóra staje się bardziej jędrna i uzyskuje zdrowy koloryt. Spowolnione zostają także procesy starzenia.

Takie urządzenie może też być wsparciem w zmniejszaniu objawów chorobowych. Z sauny na podczerwień powinny korzystać osoby cierpiące na liczne schorzenia i choroby przewlekłe, takie jak: zespół bolących stawów, przeziębienia, alergie, nerwobóle, cukrzyca. Nie można zapominać, że sesje w saunie na podczerwień to też gwarancja maksymalnego odprężenia i walki ze stresem.

Chętnie udają się do niej zwłaszcza osoby, które na co dzień są przepracowane, wyczerpane psychiczne i potrzebują chwili odprężenia. Kolejną zaletą sauny Infrared jest to, że zapewnia nam lepsze dotlenienie organizmu. Wysoka temperatura panująca w niej wspiera funkcjonowanie układu krążenia, przez co do ludzkich komórek może dotrzeć większa ilość tlenu. W ten sposób sauna na podczerwień posiada pozytywny wpływ na zdrowie, przez lepsze dotlenienie wszelkich narządów.

Na co pomaga sauna infrared? Wskazania do sesji w saunie infrared

Sauna Infrared to propozycja o wszechstronnym zastosowaniu. Wiele osób może korzystać z sesji w niej, odczuwając widoczne rezultaty działania promieniowania podczerwonego. Warto dodać, że wizyty w saunie są bezpiecznie. Znanych jest wiele wskazań do korzystania z tego rodzaju sauny, a wśród nich możemy wymienić:

 • schorzenia reumatyczne,
 • zwyrodnienia stanów,
 • nerwobóle,
 • cellulit,
 • obniżone ciśnienie krwi,
 • przewlekły nieżyt oskrzeli,
 • choroby skórne,
 • przewlekłe bóle kręgosłupa,
 • silne napięcie mięśniowe,
 • powtarzające się infekcje dróg oddechowych,
 • łagodna depresja,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • zespoły przeciążeniowe układu ruchu.
 • stany po urazach narządu ruchu,
 • profilaktyka cukrzycy, otyłości i nadciśnienia tętniczego.

Regularne korzystanie z sauny na podczerwień przynosi nam liczne korzyści. Oczywiście, przed wybraniem się do niej, należy też poznać listę przeciwwskazań. Sauny nie są odpowiednie np. dla dzieci oraz osób źle znoszących wysokie temperatury.

Autor artykułu
Publikacja powstała we współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdroju – bajkowym hotelem ze strefą SPA i Centrum Medycznym.

 

Originally posted 2024-01-15 10:31:04.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *