Praktyczny poradnik

SPA wśród jezior i lasów – idealne miejsce na ferie z dziećmi

Planowanie wyjazdu z dziećmi nie należy do zadań najłatwiejszych, ze względu na to, że miejsce na pobyt musi być pełne ciekawych aktywności dla najmłodszych – inaczej dość szybko może im się zbudzić. Ważne też, aby było to miejsce przyjazne dla rodziców, którzy też przecież marzą o chwili relaksu. Można to jednak połączyć jeśli wybierzemy miejsce bliskie natury i do tego będzie to SPA. Jak wiadomo, kontakt z przyrodą jest nie tylko bardzo relaksujący, ale też otwiera wiele możliwości na aktywności każdego dnia.

Dlaczego warto wybrać SPA blisko natury?

Kontakt z naturą zawsze miał pozytywne działanie na człowieka. Szczególnie w czasach, kiedy życie jest szybkie i na co dzień nie mieszkamy blisko lasu czy jeziora, warto właśnie takie miejsca wybierać jako docelowe na ferie. Niezapomniane chwile z gronie rodzinnym można właśnie spędzić w takich miejscach jak las i jezioro, ponieważ w otoczeniu świeżego powietrza szybko poczujemy ulgę, a dzieci – niezależnie od wieku –  będą mogły wybiegać się i zachwycać przyrodą każdego dnia.

Spacery, rowery, treningi, np. biegowe czy trekkingowe – to są rzeczy, które spełnią oczekiwania każdego z członków rodziny. Dzięki temu, że wybierzemy SPA blisko natury, oprócz uciech związanych z hotelowymi atrakcjami, będziemy mieli jeszcze więcej dodatkowych. Spacer z rana, śniadanie i zabieg jeszcze przed obiadem? Brzmi jak idealny przepis na odpoczynek nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.

SPA przyjazne dla rodzin

Hotele ze SPA mogą kojarzyć się z pobytem dostosowanym tylko dla dorosłych, jednak nie do końca tak jest. Do wyboru jest mnóstwo miejsc ze SPA, w których znajduje się bogata oferta zabiegów dla dorosłych, ale oprócz tego są one przyjazne dla całych rodzin. W wielu z nich występuje basen, który dzieci bardzo lubią – i nie tylko głęboki, ale też bezpieczny dla maluchów. Poza tym często hotel ze spa posiada salę zabaw dla dzieci, w której można bawić się, a także grać w ciekawe gry, tj. ping-pong czy piłkarzyki, ale też czytać książki czy biegać w małpim gaju.

Oprócz tego dedykowane są masaże czy zabiegi bezpieczne dla dzieci, dlatego warto wybrać SPA dostosowane, dla rodzin, ponieważ pociechy na pewno też będą zadowolone z tego rodzaju zabiegów. Potraktują je jako ciekawe doświadczenie i świetną atrakcję. Dostępna jest też opieka osób dorosłych, animatorów czy opiekunów, aby rodzice mogli sami korzystać z masażów, zabiegów czy innych atrakcji bez towarzystwa dzieci. W końcu na tym zależy nam w trakcie wyjazdu z dziećmi – na odpoczynku dla całej rodziny.

Hotel ze SPA – regeneracja i relaks w jednym

Na co dzień, szczególnie rodzicom brakuje czasu na porządną regenerację przy wielu obowiązkach jakie mają. I właśnie dlatego SPA dla rodzin daje dużo możliwości, aby zaopiekować się sobą. Zabiegi w SPA to nie tylko relaks, ale też regeneracja dla ciała, które często jest pospinane ze względu na stres oraz pracę przez wiele godzin oraz nieregularne godziny snu. Rodzice bardzo często zapominają, że od czasu do czasu powinny zdecydować się na zabiegi regenerujące dla ciała, tj. masaże pleców, twarzy czy ogólnie całego ciała, saunę, basen, a także zabiegi na skórę, która również różnie reaguje na codzienne bodźce i brakuje jej odżywienia czy nawilżenia. W hotelach ze SPA często odbywają się ciekawe zajęcia sportowe dla dzieci oraz dorosłych, które dają możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny, na co czasami brakuje nam czasu. Połączenie aktywności z regeneracją z pewnością sprawi, ze ferie z dziećmi będą naprawdę udane.

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – jeden z najpiękniej położonych hoteli ze SPA, salami weselnymi i wykładowymi.

 

Originally posted 2024-02-14 11:36:51.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *