Aktywny wypoczynekPraktyczny poradnik

Sprzęt sportowy

Nic nam po znajomości historii czy pochodzenia danej dyscypliny jeśli chcemy ją uprawiać, a nie zajmowac się nią teoretycznie. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić rozpoczynając przygodę ze sportami zimowymi to skierowanie naszych kroków do sklepu ze sprzętem sportowym. Oczywiście równie dobrze możemy kupić narty, łyżwy czy deskę snowboardową w sklepie internetowym, ale to odradzamy.

Jest to szczególnie niewskazane dla początkujących sportowców z jednego prostego powodu- trudno powiedzieć, jaki sprzęt będzie im pasował. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i pospacerować po sklepach i komisach.

Co należy wziąć po uwagę przy zakupie  sprzętu? Przede wszytskim komu ma on słuzyć? Czy bedziecie go używać tylko wy, a może dzieci lub „druga połówka”?

Poza tym ważne jest to, do czego jest wam tak naprawde potrzebny sprzęt? Czy będziecie używać go często, czy zakupu dokonujecie tylko po to, by w góry pojechać na długi weekend. Nie warto wydawać kilku tysięcy zotych, na narty, które będa używane dwa, trzy razy w roku a potem  będa służyć jako deska do prasowania. Warto natomiast zainteresować się tym, z jakich materiałów wykonane są akcesoria, np. w przypadku butów warto sprawdzić zamocowania klamar, czy posiadają otwory wentylacyjne. czy wiązania łatwo się odpinają itp.
Pamiętajcie, że aby uprawiane przez was sporty zimowe były przyjemnością i nie skończyły się uszkodzeniami ciała lub sprzętu, to musi on być dobrze dobrany.

Sporty zimowe: miejsca

 

jazda na nartacj i snowboardzie

Jeśli chodzi o miejsca dostępne dla kieszeni przeciętnego Polaka to pod tym względem niepokonane są… Czechy i Słowacja. Nasze rodzime tetry staja się miejscem coraz droższym, tymczasem u naszych południowych sąsiadów nie dość, że powstają nowe trasy, modernizowane są wyciągi, to „kurorty” zimowe oprócz doświadczonych isntruktorów narciarstwa czy snowboardingu oferuja również szereg przyjemności takich jak kąpiel w gorących źródłach, lecznicze masaże itp.

Pod tym względem Polacy pozostają daleko w tyle. Czechy i Słowacja stają się rajem dla sportów zimowych. Jeśli chodzi o łyżwiarstwo czy saneczkarstwo, to pierwsze można uprawiac we wszystkich większych miastach Polski- niestety tylko zimą. Pod żadnym pozorem nie należy jeździć po zamarzniętych jeziorach. Jeśli chodzi o saneczkarstwo, w Polsce nie ma torów dla amatorów. Dlatego pozostają naturalne wzniesienia, a te nie zawsze muszą być bezpieczne.


  1. Snowboard
  2. Narty biegowe w mieście – pomysł na spędzenie czasu
  3. Dlaczego warto odpoczywać w górach?

Originally posted 2022-11-30 21:11:19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *